09104619593 09189759593 08734232604

مزایای استفاده از کولرگازی اینورتر

ایهان کالا 1 /اسفند/ 1400
مزایای استفاده از کولرگازی اینورتر

همه ما کولرگازی ها را به مصرف برق بالا ان می شناسیم، مصرف انرژی بسیار بالا در کولرگازی ها از دغدغه بیشتر کاربران و مصرف کنندگان این دستگاه ها می باشد اما با ورود نسل جدید این محصولات به بازار و امدن تکنولوژی جدید اینورتر در ان ها مشکل مصرف بالا در کولر ها در حد چشمگیری بر طرف شده است. 
کلمه اینورتر در کولر گازی ها مختلف از برند های گوناگون به تازگی بسیار بچشم می خورد در این مطلب می خواهیم مفهوم اینورتر و نحو کارکرد ان  و همچین تفاوت میان کولرگازی های اینورتر و معمولی را بررسی کنیم.

بررسی مفاهیم اولیه:

تکنولوژی اینورتر امروزه علاوه بر کولرگازی ها در بسیاری از لوازم خانگی جهت کنترل ولتاژ، جریان و فرکانس برق مورد استفاده قرار می گیرد. 

کمپرسور دور ثابت

در کمپرسور های دور ثابت پس از رصد کردن دما محیط و ایجاد تغییر دما موتور کولر روشن خواهد شد و با سرعت بالا و با یک شوک محیط سرد می شود و پس از رسیدن به دما مورد نظر موتور خاموش شده و مجددا دما محیط نظارت و بررسی خواهد شد. 

کمپرسور دور متغیر

برخلاف کمپرسور های دور ثابت در این کمپرسور پس از متعادل شدن دما محیط موتور کولرگازی خاموش نمی شود بلکه فعالیت ان کمتر می شود، با این کار پس از نیاز به متعادل کردن دوباره دما محیط نیازی به روشن شدن مجدد موتور نیست بلکه تنها دور فعالیت ها افزایش پیدا خواهد کرد.

در کولرگازی های اینورتر از کمپرسور های دور متغیر استفاده می شود، در این محصولات با کم شدن دور موتور پس از رسیدن دما اتاق به حد متعادل از ایجاد شوک الکتریکی جلوگیری می شود و برای شروع مجدد فعالیت تنها دور موتور افزایش می یابد، این کار به ایجاد مصرف بسیار پایین تر در کولرگازی کمک می کند. در کولر های قدیمی و مدل های پایین تر به دلیل استفاده از کمپرسور های دور ثابت موتور دستگاه به صورت مکرر و دائمی خاموش و روشن می شود و این امر در ایجاد مصرف بسیار بالا در کولرگازی ها تاثیر فراوانی دارد.

مزیت استفاده از کولر های اینورتر بجای مدل های معمولی:

در کولر های اینورتر به دلیل کم شدن دور موتور بحای خاموشی کامل ان استهلاک کمتر در قطعات ان ایجاد می شود و همچنین شوک الکتریکی در ان ایجاد نخواهد شد این امر عمر مفید دستگاه را به صورت چشمگیری افزایش می دهد. 
کمپرسور این کولر ها به طور مکرر خاموش و روشن نخواهد شد.
کاهش چشمگیر مصرف انرژی ( از 30 تا 60 درصد بسته به نوع کولر )
یکنواخت بودن دائمی دما اتاق

نظرات کاربران
نظرات این مقاله

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز نظر خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید به نمایش گذاشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
اطلاعات فروشگاه

09189759593 شماره تلفن فروشگاه

ادرس کردستان شهربانه خیابان شهدا پاساژ ماد طبقه 2 پلاک 578 

تلفن مغاز ه      08734232604

دسترسی سریع